İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Orman Yangınlarında Koordinasyon ve Riskler Değerlendirildi 19 Temmuz 2018
foto
Çanakkale’de orman yangınlarında koordinasyon, riskler ve müdahale ile ilgili konular Dardanos Yangın Harekat Merkezinde düzenlenen toplantıyla ele alındı. Yangın Harekat Merkezi Müdürü Tuncay Işık'ın sunum yaptığı toplantıda; Orman yangınlarına karşı alınan tedbirler, yangınların çıkış nedenleri, muhtemel riskler, yangın sırasında alınacak tedbirler ve yapılması gereken çalışmalar, kurumlar arası koordinasyon ve sorumluluklar, vatandaşların orman yangınları konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturulması, orman varlığının korunması ve bu bilincin kurumsal düzeyde yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar detayları ile birlikte değerlendirildi.
[Devamı]
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı 16 Temmuz 2018
foto
Çanakkale Ruhuyla 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşünde on binlerce Çanakkaleli, Çanakkale Ruhuyla Milli Birlik için yürüdü.
[Devamı]
Vali Orhan TAVLI'nın "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı 13 Temmuz 2018
foto
Aziz Milletimizin iradesini hiçe sayan FETÖ/PDY terör örgütü 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimize ve demokrasimize karşı hain bir kalkışmada bulunmuştur. FETÖ/PDY terör örgütü tarafından ülkemizin geleceğine, Milli birlik ve beraberliğimize yöneltilen hain kalkışma karşısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla Aziz Milletimiz, sel olup meydanlara akmıştır. Ülkemizin her karış toprağında olduğu gibi Çanakkale’de de ülkemizin geleceğine sahip çıkan halkımız, hain darbecilere geçit vermeyerek büyük bir kahramanlık örneği sergilemiştir.
[Devamı]
Boğulma Olaylarına Karşı Uyarı 04 Temmuz 2018
foto
Havaların ısınmasıyla birlikte ülkemizde boğulma vakalarında ciddi artışlar gözleniyor. İl Müdürlüğümüz bu nedenle boğulma olayları ile ilgili uyarılarda bulundu. Sıcaklarla Birlikte Boğulma ve Kayıp Vakaları Artıyor Yazın bunaltıcı sıcaklarının yaşandığı bugünlerde boğulma olaylarına karşı vatandaşları uyaran İl Müdürlüğümüz; “Yaz aylarının başlamasıyla havalar da ısınmaya başladı. Bilindiği üzere Türkiye’de trafik kazalarından sonra en fazla ölüm olayı boğulma vakalarında görülmektedir. Boğulma nedenleri incelediğinde ise, öncelikle yüzme, tekne kazaları, intihar, düşme ve diğer kazalar en başta yer alıyor. Çeşitli nedenlere bağlı olarak gerçekleşen boğulma olayları doğal olarak en fazla yaz döneminde meydana gelmektedir. Vatandaşlarımız, sıcakların ani olarak bastırdığı ve kendini iyi...
[Devamı]
Kabotaj Bayramında Dip Temizliği Yaptık 04 Temmuz 2018
foto
1 Temmuz Kabotaj Bayramı Çanakkale'de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında sabah erken saatlerde İskele Meydanı'ndaki Balıkçı Barınağı'nda ve Yat Limanı'nda yapılan dip temizliği çalışmalarına zodyak botlar ile birlikte Müdürlüğümüz dalış ekibi, Deniz Polisi ve STK'lar katıldı.
[Devamı]
Haberleşme Hizmet Grubu Toplantısı Gerçekleştirildi 27 Haziran 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında yerel düzey Haberleşme Hizmet Grubu ana çözüm ortağı olan Bilgi Teknolojileri Kurumu İstanbul Bölge Müdürlüğü, haberleşme çözüm ortakları ve destek çözüm ortakları ile bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı.
[Devamı]
Çan’da Sel Taşkını 22 Haziran 2018
foto
Çan'da 21 Haziran 2018 Perşembe günü öğle saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağış Küçükpaşa köyünde sel taşkınına yol açtı. Şiddetli yağışın ardından köy içinden geçen derenin taşması neticesinde 5 evi su bastı. Taşkın sırasında evlerinde mahsur kalan anne ve 2 çocuğu kurtarıldı. Sel sularına kapılarak dere yatağına sürüklenen 2 araçta maddi hasar meydana geldi. Ayrıca, meydana gelen sel taşkınında yaralanan 2 köylünün tedavilerine 112 ekiplerince yapılan gerekli sağlık kontrollerinin ardından sevk edildikleri Çan Devlet Hastanesinde devam edilmektedir.
[Devamı]
Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Mezuniyet ve Yemin Töreni Yapıldı 22 Haziran 2018
foto
İl Müdürümüz Levent Yılmaz Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) Bölümü öğrencilerinin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet ve yemin törenine katıldı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencilerinin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet ve yemin töreni İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Törene İl Müdürümüz Levent Yılmaz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Bölüm Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlileri, mezun olan öğrenciler ve onların aileleri kartıldı.
[Devamı]
Öğretmenlere Afet Hazırlık Eğitimi 20 Haziran 2018
foto
Okulların tatile girmesi ile birlikte Müdürlüğümüz tarafından Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında il genelinde görev yapan tüm öğretmenlere yönelik olarak verilmeye başlanan Afete Hazırlık Eğitimleri tamamlandı. Afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar olmak üzere 3 temel başlık altında toplanan eğitimlerde katılımcılara; yapısal ve yapısal olmayan riskler, bu riskleri azaltmanın yolları, afet öncesi buluşma alanlarının belirlenmesi, afetlerden sonraki ilk 72 saate hazırlıklı olmak için ihtiyaç malzemelerinden oluşan afet çantasını hazırlamanın önemi, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için alınması gereken tedbirler detaylı olarak anlatıldı....
[Devamı]
Yaşlı Adam 18 Saat Sonra Sağ Olarak Bulundu 10 Haziran 2018
foto
Ayvacık İlçesinin Bektaş köyünde 2 gün önce bahçeye gitmek için çıktığı evine dönmeyen İ.Ç. (79), Müdürlüğümüz ve jandarma ekipleri tarafından sağ olarak bulundu. Ayvacık İlçesinin Bektaş köyünde ailesiyle birlikte yaşayan İ.Ç. (79) isimli yaşlı adam Cumartesi günü sabah 8 :00 gibi bahçeye gitmek için evinden ayrıldı. Yaşlı adamın oruçlu ve akşam olmasına rağmen eve dönmemesi ​üzerine yakınları Müdürlüğümüz ve Jandarma'dan yardım istedi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1112131415