İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ÇANAKKALE
Çanakkale Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu İl Müdürümüzü Ziyaret Etti 18 Mayıs 2018
foto
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Başkanı Adem İlik ve yönetim kurulu üyeleri İl Müdürümüz Levent Yılmaz'ı makamında ziyaret etti., Ziyarette; Çanakkale'nin yapı stokları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulurken, 6 Şubat Ayvacık depreminden sonra, bölgedeki yapı stoklarının sağlıksız ve kötü olması nedeniyle ortaya çıkan ağır bilanço göz önüne alındığında tüm ilgili paydaş kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte merkezde, ilçelerde ve köylerde yapı stoklarının incelenmesine ve iyileştirilmesine yönelik projeler geliştirilmesinin önemine değinildi.
[Devamı]
Öğrenme Şenliklerinde Tanıtım Standı Açtık 09 Mayıs 2018
foto
Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezinin 3 ve 8 Mayıs 2018 tarihlerinde Ayvacık ve Küçükkuyu'da düzenlediği öğrenme şenliklerinde İl Müdürlüğümüzce tanıtım standı açıldı. Açılan tanıtım standında öğrencilerin ve halkın meydana gelmesi muhtemel deprem ve diğer tüm afetlere karşı bilinçlendirilmesi amacıyla broşür ve kitapçıklar dağıtıldı.
[Devamı]
Tünel Çalışanlarına Risk Yönetimi ve Afet Bilinci Eğitimi Verdik 30 Nisan 2018
foto
Çanakkale-İzmir Karayolu'nun Ezine-Ayvacık İlçesi ile Küçükkuyu Beldesi arasında tünel ve yol yapımı inşaatında çalışan tüm personele olası bir göçük durumunda risk yönetimi, temel afet bilinci, yaralıların tünelden tahliyesi ve yangın durumlarında neler yapılması gerektiği hakkında eğitim verdik ve eğitimin ardından tatbikat gerçekleştirdik.
[Devamı]
Türk Hava Yolları’nın “TROYA” Temalı Uçağı Göklerde 20 Nisan 2018
foto
TROYA’nın UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesinin 20. Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından ilan edilen “2018 TROYA YILI” na Türk Hava Yolları’ndan büyük destek geldi. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak 121 ülkeye sefer düzenleyen Türk Hava Yolları 2018 TROYA YILININ tanıtımına özel giydirmeli uçağıyla destek oluyor.
[Devamı]
Çanakkale'de Afette Rehber Çevirmenlik Hizmetleri Bilgilendirme Eğitim Programı Düzenlendi 01 Nisan 2018
foto
İl Müdürlüğümüz ve Afette Rehber Çevirmen Gönüllü Organizasyonu İzmir Şubesi tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü ve Batı Dilleri Kültür Çalışmaları Topluluğunun ev sahipliğinde AYAYDER ve TRAC Çanakkale Şubesi üyeleri ile öğrencilerin katılımıyla "Afette Rehber Çevirmenlik Hizmetleri Bilgilendirme Eğitim Programı" düzenlendi.
[Devamı]
Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulunda Tahliye Tatbikatı 16 Mart 2018
foto
İl Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı Çanakkale Şube Başkanlığı tarafından 15 Mart 2018 Perşembe günü Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulunda arama-kurtarma ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat öncesinde Müdürlüğümüz eğitmenlerince okulun konferans salonunda verilen eğitimde öğrencilere deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlere yönelik teorik ve pratik bilgiler aktarıldı.
[Devamı]
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Eğitimleri 07 Mart 2018
foto
İl Müdürlüğümüz tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Çanakkale ve İlçelerinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitimler düzenlendi. “Afete Hazır Türkiye - Afete Hazır Okul" projesi kapsamında Müdürlüğümüz eğitmenlerince verilen İlk 72 Saat ve Temel Afet Bilinci eğitimleriyle başta deprem olmak üzere doğal afetlere ve acil durumlara karşı öğrencilerde sosyal bilinç oluşturulması hedefleniyor.
[Devamı]
Deprem Sempozyumu’nun Gündemi: Yeni Deprem Haritası ve Bina Yönetmeliği 05 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle AFAD’ın düzenlediği Deprem Sempozyumu, Başbakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Sempozyum, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, DASK Başkanı Murat Kayacı ve AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı.
[Devamı]
Kayıp Alzheimer Hastası Yaşlı Adam Ölü Olarak Bulundu 01 Mart 2018
foto
25 Şubat 2018 Pazar günü öğle saatlerinde Biga ilçesine bağlı Harmanlı köyünde kaybolan 83 yaşındaki alzheimer hastası F.S. isimli vatandaş, Müdürlüğümüz ve Jandarma ekipleri tarafından aralıksız sürdürülen arama-kurtarma çalışmaları neticesinde 01 Mart 2018 Perşembe günü saat 11:20'de ölü olarak bulundu.
[Devamı]
Müdürlüğümüzün Minik Misafirleri 22 Şubat 2018
foto
Çanakkale'de hizmet veren özel bir kreş ve gündüz bakımevinin minik öğrencileri İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Müdürlüğümüz eğitmenlerince minik misafirlere "Afete Hazır Türkiye - Afete Hazır Okul" projesi kapsamında afet türleri, afet öncesi, sırası ve sonrası alınması gereken tedbirler, afetlerde hangi doğru davranış modellerinin uygulanması gerektiği hakkında çizgi film, animasyon ve oyun teknikleri kullanılarak uygulamalı eğitim verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213