İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü 17 Ekim 2018
foto
İl Müdürlüğümüz tarafından 13 Ekim'in "Dünya Afet Risklerinin Azaltılması" günü olarak kutlanması nedeniyle Onsekiz Mart Üniversitesinde seminer düzenlendi. Turgut Özal Konferans Salonunda düzenlenen seminere İl Müdürümüz Levent Yılmaz, Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Serkan Özden, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
[Devamı]
Kamuoyuna Açıklama 29 Eylül 2018
foto
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Raporları Doğrultusunda Çanakkale Valiliğince; Meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı meteorolojik veriler ilgili kurumlarımızca anlık olarak takip edilmekte, meteorolojik verilerdeki değişimlere göre risk değerlendirmeleri yapılarak alınması gereken tedbirler sorumlu kurum ve kuruluşlarca güncellenmektedir.
[Devamı]
Mahsur Kalan 13 Kişiyi Tahliye Ettik 14 Eylül 2018
foto
İlimizde 13 Eylül 2018 Perşembe günü öğleden sonra başlayan şiddetli sağanak yağış nedeniyle Saraycık köyüne 1,5 km uzaklıktaki dağlık alanda mahsur kalan 4’ü görme engelli 13 kişiyi Müdürlüğümüz arama kurtarma ekibi kurtardı.
[Devamı]
Vali Orhan TAVLI Ayvacık-Yukarıköy’de Deprem Konutlarını İnceledi 11 Eylül 2018
foto
Çanakkale Valisi Sn. Orhan TAVLI, Ayvacık İlçesinde vatandaşlarımız için yapılan deprem konutlarında incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Sn. Orhan TAVLI, inşaatları tamamlanan ve çevre düzenlemesi devam eden Yukarıköy’deki 116 konutla ilgili Vali Yardımcısı-İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü ve İl Müdürümüz Levent Yılmaz’dan bilgiler aldı.
[Devamı]
Kayıp Yaşlı Adam Ölü Olarak Bulundu 10 Eylül 2018
foto
09 Eylül 2018 Pazar günü sabah saatlerinde Biga ilçesine bağlı Gürçeşme köyünde keçilerini otlatmak için evinden çıktıktan sonra kaybolan 63 yaşındaki İ.B. isimli yaşlı adam, Jandarma ve Müdürlüğümüz ekipleri tarafından yürütülen arama-kurtarma çalışmaları neticesinde 10 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 12:30'da ölü olarak bulundu. Jandarma ekiplerininMüdürlüğümüz arama ve kurtarma ekibi ile birlikte başlattığı ve köylülerin de katıldığı arama çalışmaları sonucu İ.B.'nin cesedine Gürçeşme köyüne 5 km mesafede bulunan tarla tepe mevkiinde ulaşıldı.
[Devamı]
17 Ağustos Marmara Depremi Mesajı 16 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 günü meydana gelen, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve on binlerce insanımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, ülkemizde yaşanan en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Geride yalnızca yıkım ve acı bırakan önemli olaylar genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için bize sorumluluklarımızı sürekli hatırlatan tarih olmuştur.
[Devamı]
Acemi Er ve Erbaşlara Eğitim Verdik 16 Ağustos 2018
foto
İl Müdürlüğümüz tarafından Çanakkale 116. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığında eğitim gören 2000 er ve erbaş için 17 Ağustos Marmara Depremi Anma Etkinlikleri kapsamında "HAZIR OL" temalı afet bilinci eğitimleri düzenledi.
[Devamı]
Orman Yangınlarında Koordinasyon ve Riskler Değerlendirildi 19 Temmuz 2018
foto
Çanakkale’de orman yangınlarında koordinasyon, riskler ve müdahale ile ilgili konular Dardanos Yangın Harekat Merkezinde düzenlenen toplantıyla ele alındı. Yangın Harekat Merkezi Müdürü Tuncay Işık'ın sunum yaptığı toplantıda; Orman yangınlarına karşı alınan tedbirler, yangınların çıkış nedenleri, muhtemel riskler, yangın sırasında alınacak tedbirler ve yapılması gereken çalışmalar, kurumlar arası koordinasyon ve sorumluluklar, vatandaşların orman yangınları konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturulması, orman varlığının korunması ve bu bilincin kurumsal düzeyde yaygınlaştırılması için yürütülen çalışmalar detayları ile birlikte değerlendirildi.
[Devamı]
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı 16 Temmuz 2018
foto
Çanakkale Ruhuyla 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşünde on binlerce Çanakkaleli, Çanakkale Ruhuyla Milli Birlik için yürüdü.
[Devamı]
Vali Orhan TAVLI'nın "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı 13 Temmuz 2018
foto
Aziz Milletimizin iradesini hiçe sayan FETÖ/PDY terör örgütü 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimize ve demokrasimize karşı hain bir kalkışmada bulunmuştur. FETÖ/PDY terör örgütü tarafından ülkemizin geleceğine, Milli birlik ve beraberliğimize yöneltilen hain kalkışma karşısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla Aziz Milletimiz, sel olup meydanlara akmıştır. Ülkemizin her karış toprağında olduğu gibi Çanakkale’de de ülkemizin geleceğine sahip çıkan halkımız, hain darbecilere geçit vermeyerek büyük bir kahramanlık örneği sergilemiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1213141516