İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Kayalıklarda Mahsur Kalan Keçi Kurtarıldı 19 Şubat 2018
foto
Alo AFAD 122 acil çağrı hattına 18 Şubat 2018 Pazar akşamı İbrahim Tirek isimli vatandaşa ait gebe bir keçinin Ayvacık ilçesine bağlı Ahmetçe köyü yakınlarında yer alan dik kayalıklarda mahsur kaldığı ihbarı yapılmıştır. İhbar üzerine olay yerine giden ve vakit kaybetmeden kurtarma çalışmalarını başlatan İl Müdürlüğümüz dağda arama-kurtarma ekibi, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından dik kayalıklardan iple inerek mahsur kalan gebe keçiyi canlı olarak kurtarıp sahibine teslim etti.
[Devamı]
Evi Yanan Muhtar ve Ailesine Konteyner Tahsisi 16 Şubat 2018
foto
Çanakkale'ye bağlı Musaköy köyünde 11 Şubat 2018 Pazar günü saat 18:30 civarlarında köy muhtarı Kadir Gürel'e ait evde yangın çıkmış, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmaları neticesinde yangın kontrol altına alınmıştı.
[Devamı]
Ayvacık Depreminin Yıldönümünde Anma Programları Düzenlendi 08 Şubat 2018
foto
Geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde Ayvacık İlçemizde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin yıldönümünde Çanakkale ve Ayvacık’ta depremi anma programları düzenlendi. Programa Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz Komutanı Tuğamiral Algül, Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez ile diğer İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü V. Ethem Ersöz, İl Müdürümüz Levent Yılmaz, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, Yenice Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Avcı, Ezine Belediye Başkan Vekili Suat Bozak, Çan Belediye Başkan Vekili İrfan Amuca, Kızılay Çanakkale Şube Başkanı Mehmet Kaplan, MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilile...
[Devamı]
Afad Bebek 1 Yaşında 02 Şubat 2018
foto
Ayvacık ilçesinde Gülpınar köyünde yaşayan Yavuz ailesi 6 Şubat 2017 tarihinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremden 14 gün sonra doğan bebeklerinin adını Afad koydu. Gülpınar köyünde yaşayan Şaban ve Söylemez Yavuz çiftinin 5 çocuğundan en küçüğü Afad Yavuz’un ismini koyan dedesi 69 yaşındaki Şerafettin Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremi ve sonrasında yaşanan sarsıntılardan etkilenerek torununun ismini "Afad" koydurduğunu söyledi.
[Devamı]
Nerede Hayat Orada AFAD 01 Şubat 2018
foto
İl Müdürümüz Levent Yılmaz, depremde zarar gören Ezine İlçesinin Belen ve Köseler köylerinde yaşayan afetzede vatandaşlarla afet konutları hakkında toplantı yapmak için giderken Ezine-Gülpınar karayolunun 12. km’sinde 2 kişilik bir aracın yandığını fark etti.
[Devamı]
İl Müdürümüz Levent Yılmaz AFAD Gönüllüsü STK'larla Bir Araya Geldi 19 Ocak 2018
foto
İl Müdürümüz Levent Yılmaz, 18 Ocak 2018 Perşembe günü saat 19:30'da Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda AFAD gönüllüsü olan sivil toplum kuruluşlarının üyeleriyle bir araya geldi. Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Çanakkale Şubesi Başkanı Can Pişkin, Çanakkale Alternatif Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Başkanı Esra Darcan ve Çanakkale Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Başkanı Özay Bedizci'nin de katıldığı toplantıda acil durumlarda telsiz haberleşmesinin önemi ile zorlu arazi şartlarında offroad araçlarının ve arazi motosikletlerinin kullanılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu ve karşılıklı işbirliğinin önemine değinildi.
[Devamı]
Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verildi 15 Ocak 2018
foto
İlimiz genelinde görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerine İçişleri Bakanlığı tarafından bilgi, beceri ve tecrübe kazandırılması ile sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla eğitimler düzenlendi. Eğitimler kapsamında Müdürlüğümüz personellerince 08 Ocak - 13 Ocak 2018 tarihleri arasında "Temel Afet Bilinci" eğitimleri verildi. 5 grup halinde düzenlenen Eğitimlere Çanakkale'de görev yapan 1763 Özel Güvenlik Görevlisi katıldı.
[Devamı]
Gökçeada Depreminde Evleri Yıkılan Afetzedeler İçin Hak Sahipliği Çalışmalarına Başlandı 13 Ocak 2018
foto
24 Mayıs 2014 tarihinde Gökçeada'da meydana gelen depremden sonra evleri yapılamayan Gökçeada merkezde bulunan Çınarlı, Fatih ve Yeni Mahallelerindeki afetzedeler için haksahipliği çalışmalarına başlandı. 12 Ocak 2018 Cuma günü Gökçeada'ya giden İl Müdürümüz Levent Yılmaz, Gökçeada Kaymakamı Muhittin Gürel ile birlikte 2014 yılında yaşanan depremde konutları zarar gören, fakat DASK nedeniyle evleri yapılamadığı için mağdur olan afetzedelerle bir araya gelerek toplantı düzenledi.
[Devamı]
Talihsiz Yaşlı Çift İçin Serçiler Köyüne Konteyner Kurduk 06 Aralık 2017
foto
Çanakkale'ye bağlı Serçiler köyünde 04 Aralık 2017 Pazartesi günü sabaha karşı saat 05.30 civarlarında Şevki Akpınar'a ait tek katlı müstakil ev yanmaya başlamış, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışmaları neticesinde yangın kontrol altına alınmıştı.
[Devamı]
Engelli Afet Eğitimlerimiz Ayvacık'ta Başladı 06 Aralık 2017
foto
İl Müdürlüğümüz tarafından EDES (Engelliler Destek Programı) kapsamında hazırlan "Engelli Afet Eğitimi Projesi" 4 Aralık 2017 Pazartesi günü Ayvacık Belediyesi Kültür Merkezinde geniş katılımla gerçekleştirilen açılış programıyla başladı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112